Wczytuję dane...

Z magnesikiem czy bez? Needle minder

Needle minder w wolnym tłumaczeniu to "niania do igieł". Gadżet ten nie jest konieczny w haftowaniu, ale wiele osób uważa, że całkiem przydatnym. Dla niektóry osób ich zbieranie jest kolejnym hobby.
Do czego tak naprawdę służy? No cóż, jest to zależne do czego go lubimy używać. Jego pierwszą podstawową funkcją jest przytrzymanie igieł. Fajna sprawa zarówno dla użytkowników jednej jak i wielu igieł. needle minede, magnes do igieł
magnesik do igieł

Kolejnym często spotykanym ich zastosowaniem jest przytrzymanie zaparkowanych nitek. Nie każdy korzysta z tej funkcji, ale sposób ten pozwala podtrzymywać zaparkowane nitki, co zdecydowanie ułatwia rozpoczęcie nauki parkowania.

Dobrym zastosowaniem magnesów jest przytrzymanie kartek ze wzorem. Ta funkcja skierowana jest do osób, które jeszcze nie przerzuciły się na aplikacje lub kochających wzory trudno dostępne zwłaszcza w formatach elektronicznych.
needle minder Często ramka lub tamborek jest mniejszy niż materiał na którym haftujemy. Wówczas fajnie wykorzystać magnesik do przypięcia materiału z poza ramki żeby nie plątał się pod ręką.
Jeśli zakupisz needle minder z mocnym magnesem będzie on mógł przytrzymać średnie nożyczki, nawlekacz lub inne metalowe akcesoria, które lubisz.
ninia do igiel Dobry needle minder tak naprawdę składa się z dwóch magnesów. Pierwszy znajduje się na wierzchu materiału i poza wymienionymi już zastosowaniami pełni też funkcję ozdobną. Drugi magnes znajduje się z lewej strony materiału. Choć jest on niewidoczny zdecydowanie powinien posiadać przyklejoną ozdobę, choćby niewiele większą od samego magnesu. Dzięki temu łatwiej jest je rozdzielić i umieścić w nowym miejscu.

Magnesików można użyć również na wiele innych sposobów. Na zdjęciu obok za ich pomocą wyznaczono granice stron wzoru, co pozwoliło na sprawną i szybką orientację w schemacie.

Czy uważam magnesiki za niezbędne?

Oczywiście można się bez nich obejść, ale zdecydowanie lubię ich używać. Nie zastanawiam się co zrobić z igłą kiedy zmieniam nitkę czy to na dużym, czy małym hafcie. Lubię ich używać również do trzymania wzorów papierowych. Co prawda używam aplikacji do dużych haftów, ale wciąż mam słabość do takich wzorów jak np. Mirabilia, które można dostać tylko w formie papierowej.

Podsumowując, warto zastanowić się nad jednym magnesikiem, aby samemu sprawdzić czy jest on wartościowym dodatkiem do naszych hafciarskich akcesoriów.

Wszystkie zdjęcia przedstawiają moje hafty z magnesami wykonanymi przeze mnie. Aktualna oferta magnesów znajduje się w sklepie w zakładce akcesoria - magnesy